Ατρόμητος – Παναιτωλικός 3-2: Πρώτη νίκη με λύτρωση στο 91′

Με γκολ του Βέργου στο 91ο λεπτό, το οποίο μέτρησε… σχεδόν 10 λεπτά μετά αφού ήλεγξαν όλες τις κάμερες στο VAR, ο Ατρόμητος επικράτησε του Παναιτωλικού με 3-2 και πανηγύρισε την πρώτη του νίκη στο φετινό πρωτάθλημα. Ο αγώνας άρχισε με τους φιλοξενούμενους να έχουν πολύ μεγάλη ευκαιρία πριν καν συμπληρωθεί το πρώτο λεπτό, όταν ο Φρ. Ντουάρτε μπήκε στην περιοχή, απέφυγε τον Τσιντώτα και πλάσαρε αλλά ο Ασεβέδο πρόλαβε να απομακρύνει πάνω στη γραμμή. Οι γηπεδούχοι, από την άλλη πλευρά, είχαν την πρώτη τους φάση στο 4′ με τον Καμαρά που πάτησε περιοχή και σούταρε αλλά η μπάλα έφυγε άουτ. Το παιχνίδι, με λίγα λόγια, είχε καλό ρυθμό από το ξεκίνημα και δεν άργησε να έρθει και το γκολ, το οποίο ήταν για τους Αγρινιώτες. Στο 21′ ο Τορεχόν τα έκανε όλα σωστά από αριστερά και γύρισε για τον Φρ. Ντουάρτε που έστειλε τη μπάλα με το στήθος στα δίχτυα για το 0-1. Έτσι, η ομάδα του Γιάννη Πετράκη […]