Αστέρας Τρίπολης – ΠΑΟΚ 1-4: Πετάει με 5 σερί νίκες ο δικέφαλος του βορρά

Ο ΠΑΟΚ είναι σε πολύ καλή αγωνιστική κατάσταση και το απέδειξε και στη 14η αγωνιστική της Stoiximan Super League αφού καθάρισε με 4-1 εκτός έδρας τον Αστέρας Τρίπολης χάρη σε γκολ των Μουργκ (2) και Ντεσπόντοφ (2), με αποτέλεσμα να πάει στους 32 βαθμούς, στο +1 από τον Παναθηναϊκό που αντιμετωπίζει λίγη ώρα μετά (20:30) τον Ατρόμητο εκτός έδρας. Το παιχνίδι θα μπορούσε να αρχίσει με γκολ
για τους γηπεδούχους αφού απείλησαν στο 5′ με σουτ του Μουνάφο από το ύψος της περιοχής που απέκρουσε δύσκολα ο Κοτάρσκι ενώ στο επόμενο λεπτό ο Καλτσάς νικήθηκε από τον τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων και στην επαναφορά, προ κενής εστίας, ο Αλάγκμπε έστειλε τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι. Στη συνέχεια όμως, μετά το πρώτο 10λεπτο, οι Θεσσαλονικείς πήραν μέτρα στο γήπεδο και πήραν και τον έλεγχο του παιχνιδιού, έχοντας την πρώτη τους φάση στο 21′ με την κεφαλιά του Κουλιεράκη -μετά την εκτέλεση κόρνερ- που απέκρουσε ο Παπαδόπουλος. Λίγα λεπτά μετά, στο 25′, οι […]
Αστέρας Τρίπολης – ΠΑΟΚ 1-4, Πετάει,asteras tripolis – paok 1-4, petaei