Αστέρας Τρίπολης – Πανσερραϊκός 1-0: Νίκη 6άδας με Μιριτέλο

Ο Μιριτέλο είπε «ευχαριστώ» στους Χόβαν και Μπέργκστρεμ για το λάθος που έκαναν στο 78ο λεπτό και έδωσε στον Αστέρα Τρίπολης τη νίκη με 1-0 επί του Πανσερραϊκού για την 13η αγωνιστική της Stoiximan Super League, ανεβάζοντάς τη έτσι, με παιχνίδι περισσότερο, στην 6η θέση. Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που έδειχναν να πατάνε καλύτερα στο ξεκίνημα της αναμέτρησης, οι γηπεδούχοι όμως ήταν αυτοί που είχαν την πρώτη φάση με το ωραίο σουτ του Άλβαρες στο 16′ που έφυγε λίγο άουτ. Οι Αρκάδες ανέβασαν ρυθμό
και στο 21′ και το 29′ είχαν δύο κεφαλιές με τον Μάντζη, για να πλησιάσουν τελικά περισσότερο στο γκολ οι Σερραίοι στο 34′. Η σέντρα του Μούργου ήταν… ό,τι έπρεπε για τον Άλεξιτς αλλά ο Κάστανο πρόλαβε να βάλει το πόδι του και να απομακρύνει τη μπάλα, με το 0-0 να μην αλλάζει ως το τέλος του πρώτου ημιχρόνου αφού δεν υπήρξε κάποια άλλη αξιόλογη φάση σε αυτό το διάστημα. Με το ξεκίνημα της επανάληψης, όμως, […]
Αστέρας Τρίπολης – Πανσερραϊκός 1-0, Νίκη 6άδας, Μιριτέλο,asteras tripolis – panserraikos 1-0, niki 6adas, miritelo