Αστέρας Τρίπολης – Λεβαδειακός 0-0: Άντεξαν με 10 παίκτες οι Αρκάδες

Ο Αστέρας Τρίπολης υποδέχθηκε τον Λεβαδειακός για τη 18η αγωνιστική της Super League 1 και παρά το γεγονός ότι έμεινε με 10 παίκτες από το 24′ λόγω αποβολής του Ριέρα με δύο κίτρινες κάρτες μέσα σε δύο λεπτά, πήρε τουλάχιστον τον βαθμό της ισοπαλίας με το τελικό 0-0 αφού οι φιλοξενούμενοι δεν κατάφεραν να κάνουν ούτε μία φάση παρά το γεγονός ότι έπαιξαν σχεδόν όλο το παιχνίδι με αριθμητικό πλεονέκτημα. Το παιχνίδι άρχισε με τις δύο ομάδες να μην μπορούν να βρουν ρυθμό αλλά οι γηπεδούχοι θα μπορούσαν να βρουν… γκολ
στο 19′ με το εξ επαφής τελείωμα του Ρεγκίς μετά τη σέντρα του Άλβαρες αλλά ο Στογιάνοβιτς κατάφερε να αποκρούσει. Και λίγα λεπτά μετά, στο 24′, οι ισορροπίες άλλαξαν, αφού ο Ριέρα είδε δύο κίτρινες κάρτες μέσα σε δύο λεπτά, αφήνοντας τον Αστέρα με 10 παίκτες. Αυτό θεωρητικά αποτελούσε σημαντικό πλεονέκτημα για τους φιλοξενούμενους, αλλά στην πράξη δεν φάνηκε κάτι τέτοιο. Αντιθέτως, ο Λεβαδειακός έδειχνε εντελώς μπλοκαρισμένος και δεν […]
Αστέρας Τρίπολης – Λεβαδειακός 0-0, Άντεξαν, Αρκάδες,asteras tripolis – levadeiakos 0-0, antexan, arkades