Αστάνα – Άρης 2-0: Με πρόωρο αποκλεισμό στο Europa Conference League κινδυνεύουν οι κίτρινοι

Ο Άρης δέχθηκε ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο από την Αστάνα και τελικά ηττήθηκε με 2-0 στον πρώτο αγώνα του β’ προκριματικού γύρου του Europa Conference League. Το παιχνίδι θα μπορούσε να αρχίσει ιδανικά για τους Θεσσαλονικείς, αφού στο 6′ ο Μπερτόλιο, από τη μικρή περιοχή, είχε μεγάλη ευκαιρία για το 0-1 αλλά νικήθηκε από τον Νεπογκόντοβ. Τρία λεπτά μετά ήταν η σειρά των γηπεδούχων να απειλήσουν με τον Τομάσοφ και τελικά το γκολ δεν άργησε να έρθει αλλά δυστυχώς δεν ήταν για την ελληνική ομάδα… Στο 25′ ο Τομάσοβ με σουτ εκτός περιοχής έκανε το 1-0 για την Αστάνα, με τον Άρη να αντιδρά και να έχει δύο ευκαιρίες για να ισοφαρίσει στα επόμενα λεπτά. Ο Γκαρσία, όμως, δεν πρόλαβε να κάνει την προβολή προ κενής εστίας στο 30′, ενώ στο 32′ ο Μαντσίνι βρέθηκε σε θέση τετ α τετ αλλά ο Νεπογκόντοβ απέκρουσε. Ο Άκης Μάντζιος έριξε στο ματς τον Μπρούνο αντί του Ματέο Γκαρσία στο 46′ αλλά […]