Άρης – Βόλος 3-0: Νίκη και προσπέραση με χατ-τρικ του Μανού Γκαρθία

Ο Άρης υποδέχθηκε τον Βόλο για την 19η αγωνιστική της Super League 1 γνωρίζοντας ότι με νίκη θα τον προσπερνούσε και ο Μανού Γκαρθία φρόντισε με εντυπωσιακό τρόπο να γίνει αυτό, αφού έκανε χατ-τρικ και έδωσε στην ομάδα του τη νίκη με 3-0 και την 5η θέση, αφήνοντας τους Θεσσαλούς στην 6η και στο -2. Σε μια βραδιά που ήταν αφιερωμένη στη μνήμη
του αδικοχαμένου 19χρονου Άλκη, οι Θεσσαλονικείς δεν άρχισαν και με τον καλύτερο τρόπο το παιχνίδι αφού στο πρώτο 10λεπτο αντιμετώπιζαν προβλήματα από το πρέσινγκ που έκαναν ψηλά οι φιλοξενούμενοι. Στο 15′, πάντως, είχαν την πρώτη τους τελική με τον Πίρσμαν που αστόχηε από κοντά, για να συνεχιστεί το παιχνίδι με τον τραυματισμό του Εμπακατά που άφησε τη θέση του στον Οντουμπάτζο στο 22′. Γενικά το πρώτο ημίχρονο στο «Κλεάνθης Βικελίδης» δεν ήταν καλό, αφού οι γηπεδούχοι είχαν μια ανούσια υπεροχή, ενώ οι Θεσσαλοί περίμεναν την καλή αντεπίθεση που δεν ήρθε ποτέ, οπότε δεν μπόρεσαν σε καμία περίπτωση […]
Άρης – Βόλος 3-0, Νίκη, -τρικ, Μανού Γκαρθία,aris – volos 3-0, niki, -trik, manou gkarthia