Άρης – ΠΑΟΚ 2-1: Τον γκρέμισε από την κορυφή

Με γκολ των Σουλεϊμάνοφ και Σαβέιρο ο Άρης νίκησε με 2-1 τον ΠΑΟΚ, για τον οποίο μείωσε ο Μπάμπα, στο ντέρμπι της Θεσσαλονίκης για τη 17η αγωνιστική της Stoiximan Super League και τον έριξε στη 2η θέση και στο -2, πλέον, από τον Παναθηναϊκό.
Υπάρχουν ντέρμπι στα οποία γίνονται ματσάρες, υπάρχουν και ντέρμπι στα οποία το θέαμα απουσιάζει. Στην προκειμένη περίπτωση, στο πρώτο ημίχρονο δεν υπήρξε καθόλου θέαμα αφού οι δύο ομάδες έδειχναν να έχουν εξουδετερώσει η μία την άλλη. Έτσι, τα λεπτά περνούσαν χωρίς τη μεγάλη φάση και αν πρέπει οπωσδήποτε να καταγραφεί κάποια ήταν αυτή του 41ου λεπτού, όταν ο Μορόν βρήκε την ευκαιρία να σουτάρει αλλά ο Βιεϊρίνια πρόλαβε να μπει στην πορεία της μπάλας και να κοντράρει το σουτ, απομακρύνοντας τη μπάλα. Με το ξεκίνημα της επανάληψης, όμως, όλα άλλαξαν… Πριν καν συμπληρωθεί το πρώτο λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου οι Κίτρινοι άνοιξαν το σκορ με την προβολή του Σουλεϊμάνοφ, τον οποίο δεν πρόλαβε ο Μπάμπα, μετά […]
Άρης – ΠΑΟΚ 2-1,aris – paok 2-1