Άρης – Παναθηναϊκός 1-2: Με ανατροπή και λυτρωτή Παλάσιος στο 86′

Ο Παναθηναϊκός πήγε στη Θεσσαλονίκη για ένα πάρα πολύ σημαντικό παιχνίδι με τον Άρη και βρέθηκε πίσω στο σκορ από το 10ο λεπτό, δεν πτοήθηκε όμως και ισοφάρισε πριν το ημίχρονο με γκολ του -πρώην κίτρινου- Μαντσίνι, παίρνοντας τελικά τη νίκη με γκολ του Παλάσιος στο 86′
(1-2) και πηγαίνοντας στο +4 από την ΑΕΚ, η οποία τη Δευτέρα (13/2) υποδέχεται τον Λεβαδειακό και υπάρχει και η εκκρεμότητα από το παιχνίδι με τον Ατρόμητο που είχε αναβληθεί. Από το ξεκίνημα της αναμέτρησης ο ρυθμός ήταν καλός και δεν άργησε να έρθει και το γκολ, με τους γηπεδούχους να βγαίνουν μπροστά στο 10′, να αλλάζουν ωραία τη μπάλα και τον Οντουμπάτζο να μπαίνει στην περιοχή και να σουτάρει, με τη μπάλα να βρίσκει στον Σάρλια και μετά στο δοκάρι πριν καταλήξει στα δίχτυα για το 1-0. Ένα γκολ στο οποίο οι φιλοξενούμενοι θα μπορούσαν να απαντήσουν άμεσα και συγκεκριμένα στο 13′, όταν ο Μαντσίνι έκανε το διαγώνιο σουτ εντός περιοχής, με […]
Άρης – Παναθηναϊκός 1-2, Παλάσιος, 86′,aris – panathinaikos 1-2, palasios, 86′