ΑΕΚ – Παναιτωλικός: 2-1 το σκορ στο ημίχρονο – Δείτε τα γκολ

Η ΑΕΚ υποδέχεται τον Παναιτωλικό στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής της Super League 1 με στόχο τη νίκη που θα τη διατηρήσει κοντά στην κορυφή και στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου είναι μπροστά στο σκορ με 2-1, με τους Αραούχο και Λιβάι Γκαρσία να της δίνουν προβάδισμα δύο τερμάτων, πριν μειώσουν οι φιλοξενούμενοι με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Πέδρο. Το παιχνίδι στην OPAP Arena
άρχισε πολύ καλά για την Ένωση αφού στο 13′ ο Αραούχο με πολύ ωραίο σουτ στην κίνηση, μετά την προσπάθεια της άμυνας να απομακρύνει, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-0. Η ομάδα του Ματίας Αλμέιδα είχε τον πλήρη έλεγχο του παιχνιδιού και πίεσε και για δεύτερο γκολ, το οποίο ήρθε στο 35′ με την κεφαλιά του Λιβάι Γκαρσία μετά τη σέντρα του Χατζισαφί. Λίγα λεπτά μετά μετά όμως, στο 39′, οι Αγρινιώτες κατάφεραν να μειώσουν σε 2-1 και να ξαναμπούν στο παιχνίδι με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Πέδρο μετά το χέρι του Ρότα […]