Super League: Στο 90΄ ο Αστέρας νίκησε τον Παναιτωλικό

Ο Αστέρας Τρίπολης επέστρεψε στις νίκες στη Super League, επικρατώντας του Παναιτωλικού με 1-0 στο εναρκτήριο παιχνίδι της 14ης αγωνιστικής και του β’ γύρου της κανονικής περιόδου του πρωταθλήματος, μετά από ένα ματς… θρίλερ που κρίθηκε στο τελευταίο λεπτό από το γκολ του Ρετζίς Κρεσπί, ο οποίος είχε περάσει αλλαγή στο ημίχρονο. Οι Αγρινιώτες έχασαν τεράστιες ευκαιρίες από το 60’ και μετά για να «αποδράσουν» με το διπλό
από το «Θ. Κολοκοτρώνης», ωστόσο στο τέλος έχασαν και τον αγώνα… Ο Αστέρας μπήκε λίγο πιο δυνατά στον αγώνα και στο 7’ πλησίασε στο γκολ, όταν από γύρισμα του Ριέρα από τα αριστερά, ο Καρμόνα προσπάθησε να τη σπρώξει προς την εστία, αλλά δεν τα κατάφερε στην πρώτη απόπειρα, ενώ στη δεύτερη έκανε επιθετικό φάουλ στον Μελίσσα. Στο 15’ ο Μπαράλες έστρωσε προς τον Ιγκλέσιας ο οποίος δοκίμασε το σουτ, αλλά ο Μελίσσας απέκρουσε στη γωνία του, ενώ στο 22’ κι ο Παπαδόπουλος έδειξε αντίστοιχα τα αντανακλαστικά του στο φάουλ του Μπαρμπόσα. […]