Super League: Μοιράστηκαν τα πάντα Βόλος και Ιωνικός – Δείτε τα γκολ

Ο Βόλος ήταν ανεβασμένος ψυχολογικά μετά την εκτός έδρας νίκη επί της ΑΕΚ αλλά ο Ιωνικός κατάφερε να τον προσγειώσει, παίρνοντας θετικό αποτέλεσμα στο Πανθεσσαλικό Στάδιο. Σε ένα παιχνίδι με δύο δοκάρια και με λίγες καθαρές ευκαιρίες, οι Θεσσαλοί προηγήθηκαν στο πρώτο ημίχρονο με τον Ορόζ αλλά οι Νικαιώτες ισοφάρισαν στο δεύτερο με τον Μάντζη και πήραν σημαντικό βαθμό για τη μάχη της παραμονής. Το παιχνίδι άρχισε με τους φιλοξενούμενους να πλησιάζουν δύο φορές
στο γκολ στα πρώτα λεπτά. Αρχικά, οι Νικαιώτες έγιναν επικίνδυνοι στο 6′ με το τετ α τετ του Λένις που νικήθηκε από τον Παπαδόπουλο, για να ακολουθήσει στο 11′ το οριζόντιο δοκάρι του Μάντζη σε τρομερό μακρινό σουτ. Ήταν ένα ξεκίνημα που αιφνιδίασε τους γηπεδούχους, οι οποίοι στο 22′ χρειάστηκαν ακόμη μία καλή απόκρουση του Παπαδόπουλου στο πλασέ του Λένις, που βρήκε χώρο λίγο έξω από την περιοχή, για να παραμείνει το 0-0. Και παρέμεινε μέχρι το 40′, όταν ήρθε το γκολ αλλά για τους Θεσσαλούς: […]