Super League 1: Ξέσπασε ο Άρης με 5άρα επί του Παναιτωλικού

Ο Παναιτωλικός ανέβηκε στη Θεσσαλονίκη με στόχο το θετικό αποτέλεσμα αλλά ο Άρης δεν είχε όρεξη για αστεία και το έδειξε από νωρίς, αφού το σκορ στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου ήταν στο 4-0! Αυτό τα λέει όλα για την εικόνα του παιχνιδιού, με τους κίτρινους, μάλιστα, να μπορούν να βάλουν και περισσότερα γκολ αλλά έχασαν τις ευκαιρίες, όπως έχασε και ο Ιτούμπε ένα πέναλτι
στο τελευταίο 10λεπτο. Όπως και να έχει, ο Άκης Μάντζιος και οι παίκτες του χάρηκαν με την ψυχή τους αυτό το παιχνίδι και ελπίζουν σε καλύτερη συνέχεια πλέον. Από τα πρώτα λεπτά οι γηπεδούχοι έδειξαν τις διαθέσεις τους, αφού στο 6′ ο Γκάμα βγήκε τετ α τετ αλλά ο Μελίσσας απέκρουσε. Όπως και να έχει, ο Άρης δεν άργησε να ανοίξει το σκορ… Στο 16′ ο Λουί ανέτρεψε τον Μπερτόγλιο, ο διαιτητής υπέδειξε πέναλτι και ο Καμαρά ανέλαβε την εκτέλεση και έκανε το 1-0. Η ομάδα του Άκη Μάντζιου είχε, πλέον, τη δυνατότητα να διαχειριστεί […]