Super League 1: Ξέσπασε ο Άρης με 5άρα επί της Λαμίας

Η επιστροφή στις νίκες ήταν υποχρεωτική για τον Άρη έπειτα από τρεις αγωνιστικές μακριά από το τρίποντο και τελικά τα κατάφερε με εμφατικό τρόπο, αφού υποδέχθηκε τη Λαμία και τη συνέτριψε με 5-0, εκμεταλλευόμενος και το γεγονός ότι οι φιλοξενούμενοι έμειναν με 10 παίκτες στο 20ο λεπτό, με τα πάντα να κρίνονται πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Οι κίτρινοι μπήκαν στο παιχνίδι με στόχο να πιέσουν για το γρήγορο γκολ, το οποίο θα μπορούσαν τελικά να πετύχουν οι φιλοξενούμενοι
στο 8′ αλλά ο Ντε Βινσέντι με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στην αγκαλιά του Κουέστα. Η Λαμία μπορούσε να προηγηθεί, δεν το έκανε και στα επόμενα λεπτά είδε το ματς να στραβώνει εντελώς: Στο 17′ δέχθηκε το 1-0 με κεφαλιά του Φαμπιάνο μετά τη σέντρα του Μαντσίνι και στο 20′ έμεινε με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Μπεχαράνο, ο οποίος κάτι είπε στον διαιτητή και δεν ήταν και τόσο ευγενικό… Τα πράγματα, επομένως, απλοποιήθηκαν αρκετά για την ομάδα του Άλαν […]
Super League 1, Ξέσπασε, Άρης, 5άρα, Λαμίας,Super League 1, xespase, aris, 5ara, lamias