Super League 1: Ξέσπασε με 4άρα επί του Απόλλωνα ο ΠΑΟΚ

Η επιστροφή στις νίκες ήταν μονόδρομος για τον ΠΑΟΚ μετά την ήττα από τον Ολυμπιακό και το -4 στη βαθμολογία. Ο Απόλλων Σμύρνης, όμως, δεν ήταν εύκολος αντίπαλος. Τουλάχιστον όχι στο πρώτο ημίχρονο, το οποίο έληξε με το σκορ στο 1-1 και με τους φιλοξενούμενους να βάζουν δύσκολα στους γηπεδούχους, οι οποίοι δεν μπορούσαν να απειλήσουν. Στο δεύτερο 45λεπτο, όμως, όλα ήταν διαφορετικά και η ομάδα του Ραζβάν Λουτσέσκου πήρε τη νίκη με 4-1.
Το παιχνίδι άρχισε με γκολ για τους Θεσσαλονικείς, αφού στο 3′ ο διαιτητής υπέδειξε πέναλτι σε μια φάση όπου οι Τέιλορ και Τουτουαρίμα μπερδεύτηκαν. Ο ρέφερι πήγε και στο VAR, επιβεβαίωσε την απόφασή του και ο Σβαμπ εκτέλεσε στο 5′ και άνοιξε το σκορ. Το 1-0, όμως, δεν παρέμεινε πολύ… Στο 14′ ο Μαρτίνες έκανε τη σέντρα, η άμυνα των γηπεδούχων κοιμήθηκε και ο Παμλίδης με κεφαλιά ισοφάρισε για τους φιλοξενούμενους (1-1). Από εκεί και πέρα, όπως ήταν αναμενόμενο, ο ΠΑΟΚ μετέφερε το παιχνίδι προς την […]