Super League 1: Στο 1-1 έμειναν ΠΑΣ και ΟΦΗ στους Ζωσιμάδες

ΠΑΣ Γιάννινα και ΟΦΗ συνέχισαν την αήττητη πορεία τους στο πρωτάθλημα της Super League, με τη μεταξύ τους αναμέτρηση στους «Ζωσιμάδες», στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής, να ολοκληρώνεται ισόπαλη 1-1. Το παιχνίδι ήταν εξαρχής επιθετικό και πλούσιο σε φάσεις, με τους φιλοξενούμενους να προηγούνται με πέναλτι του Νέιρα στο 12΄ και τους Ηπειρώτες να ισοφαρίζουν με τον Μιλιντσεάνου στο 22΄. Ο ΟΦΗ
μάλιστα κατέρριψε το αήττητο ρεκόρ του που ήταν οι 10 αγώνες και το οποίο είχε από τον Απρίλιο του 1986 έως τον Νοέμβριο του ίδιου έτους, καθώς απόψε στα Γιάννενα συμπλήρωσε 11 παιχνίδια χωρίς ήττα. Ο αγώνας ξεκίνησε με τρελό ρυθμό και την μπάλα να πηγαίνει πάνω-κάτω, με τον ΟΦΗ να ανοίγει το σκορ στην πρώτη επικίνδυνη επίσκεψη που δημιούργησε. Στο 9ο λεπτό ο Εραμούσπε ανέτρεψε στην περιοχή τον Λάμπρου και ο διαιτητής Αγγελάκης, με τη χρήση του VAR, έδειξε τα 11 μέτρα ύστερα από δύο λεπτά, για να ανοίξει το σκορ ο Νέιρα στο 12΄. Η απάντηση […]
Super League 1, 1-1, ΠΑΣ, ΟΦΗ, Ζωσιμάδες,Super League 1, 1-1, pas, ofi, zosimades