Super League 1: Πρώτη νίκη ο ΟΦΗ, πρώτη ήττα ο Βόλος – Δείτε το γκολ

Ο Βόλος προερχόταν από τη μεγάλη εκτός έδρας νίκη επί της ΑΕΚ και έχοντας 4 βαθμούς στις πρώτες δύο αγωνιστικές της Super League 1 ήθελε να δώσει συνέχεια στο καλό ξεκίνημα, αλλά ο ΟΦΗ πήγε στο Πανθεσσαλικό Στάδιο αποφασισμένος να ξεφύγει από το… μηδέν στον βαθμολογικό πίνακα και τα κατάφερε, παίρνοντας το πρώτο του τρίποντο χάρη στο γκολ
του Διαμαντή από νωρίς. Το ξεκίνημα του παιχνιδιού ήταν όσο καλύτερο θα μπορούσε να είναι για τους φιλοξενούμενους, αφού μόλις στο 5ο λεπτό άνοιξαν το σκορ: Κόρνερ του Λάρσον, κεφαλιά του Διαμαντή, η μπάλα στα δίχτυα του Κλέιμαν και 0-1. Ένα γκολ που φάνηκε ότι επηρέασε τους γηπεδούχους, οι οποίοι στα επόμενα λεπτά προσπαθούσαν να βρουν τα πατήματά τους και να κάνουν το παιχνίδι τους αλλά δεν τα κατάφερναν. Είναι χαρακτηριστικό ότι η πρώτη «φάση» για τους Θεσσαλούς ήταν ένα σουτ του Φερνάντες που έφυγε ψηλά άουτ στο 29′. Όσο για τους Κρητικούς, ήταν σοβαροί ανασταλτικά και γενικά, αν και δημιουργικά δεν […]