Super League 1: Πέρασε με 3-1 από το Περιστέρι ο Άρης – Στο «μηδέν» Απόλλωνας και Ιωνικός

Τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη του σημείωσε ο Άρης που, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Super League, επικράτησε 3-1 του Ατρόμητου στο Περιστέρι. Ντάνιελ Μαντσίνι (10’), Μπρούνο Γκάμα (60’) και Ματέο Γκαρσία (65’) τα γκολ των Θεσσαλονικέων, είχε ισοφαρίσει προσωρινά ο Σρνταν Σπιριντόνοβιτς
(45’+3’) για την ομάδα του Γιώργου Παράσχου που… δε χάρηκε στο ντεμπούτο του.   Οι φιλοξενούμενοι ευτύχησαν να προηγηθούν στην πρώτη τους καλή στιγμή. Ο όμορφος συνδυασμός των Μπαντού Εντιαγέ, Γκάμα, Ντάνιελ Σούντγκρεν είχε ως τελικό αποδέκτη τον Μαντσίνι που από το σημείο του πέναλτι «έγραψε» το 0-1 στο 10ο λεπτό. Έξι λεπτά αργότερα ο Χουλιάν Κουέστα σταμάτησε σε τετ-α-τετ τον Ευθύμη Κουλούρη, με τον Σπιριντόνοβιτς να αστοχεί απελπιστικά στην εξέλιξη της φάσης. Ο Ματέο Γκαρσία, που πήρε τη θέση του τραυματία Μαντσίνι, αστόχησε από πλεονεκτική θέση στο 35’, ενώ ακολούθησαν δύο ακυρωθέντα γκολ για τον Άρη – από Εντιαγέ (43’) και Αμπουμπακάρ Καμαρά (45’), αμφότερα ως οφσάιντ. Και στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, σε μια επανάληψη της […]