Super League 1: Παραμένουν χωρίς νίκη Λεβαδειακός και Αστέρας Τρίπολης

Η ώρα για την πρώτη διακοπή του πρωταθλήματος λόγω εθνικών ομάδων έφτασε και ο Λεβαδειακός με τον Αστέρα Τρίπολης δεν έχουν καταφέρει ακόμη να πάρουν νίκη φέτος, αφού στη μεταξύ τους αναμέτρηση μοιράστηκαν τα πάντα με το τελικό 1-1, το οποίο διαμορφώθηκε μέσα σε έξι λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο. Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που πήραν την κατοχή της μπάλας με το ξεκίνημα της αναμέτρησης αλλά οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που έβγαιναν με καλύτερες προϋποθέσεις μπροστά, χωρίς πάντως να υπάρχει κάποια μεγάλη φάση στο παιχνίδι στο πρώτο ημίωρο. Στη συνέχεια, όμως, ήρθαν κι αυτές, με τον Λεβαδειακό
να έχει μεγάλη ευκαιρία στο 34′ με την προβολή του Δούμτσιου μετά το γύρισμα του Λούα Λούα, ενώ στο 37′ ξανά ο Δούμτσιας είχε την ευκαιρία για το 1-0 αλλά άργησε να αποφασίσει αν θα τελειώσει τη φάση ή θα πασάρει. Το πρώτο ημίχρονο, επομένως, δεν είχε γκολ, αλλά νωρίς στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 48′ οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ: Εκτέλεση φάουλ του […]