Super League 1: Νίκη με Μπιέλ για τον Ολυμπιακό επί του Ιωνικού

Με το κλίμα να είναι πανηγυρικό λόγω της μεταγραφής του Μαρσέλο, ο Ολυμπιακός υποδέχθηκε τον Ιωνικό, ήθελε να επιστρέψει στις νίκες μετά την ισοπαλία στην Τρίπολη και τα κατάφερε, με τον Μπιέλ μάλιστα να πετυχαίνει το πρώτο του γκολ για τους ερυθρόλευκους, για τους οποίους σκόραραν και οι Μπουχαλάκης και Ελ Αραμπί (πεν.). Οι ερυθρόλευκοι πήραν, όπως ήταν λογικό, από τα πρώτα λεπτά την κατοχή της μπάλας και προσπάθησαν να κάνουν το παιχνίδι
τους, αλλά οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που είχαν την πρώτη, σχετικά, καλή στιγμή, με το άστοχο σουτ του Μάντζη στο 12′ μετά το γύρισμα του Μίλο. Και τελικά λίγα λεπτά μετά ήρθε το γκολ των γηπεδούχων… Στο 17′ ο ο Μπιέλ εκτέλεσε κόρνερ, ο Μπουχαλάκης έκανε το πλασέ και η μπάλα, κοντράροντας και σε αντίπαλο, κατέληξε στα δίχτυα για το 1-0, το οποίο θεωρητικά θα έδινε ώθηση στον Ολυμπιακό. Κάτι τέτοιο δεν έγινε όμως, με αποτέλεσμα ο Ιωνικός να ελπίζει και στο 40′ θα μπορούσε να φτάσει […]