Super League 1: Νίκη με ανατροπή για τον Άρη κόντρα στον Ιωνικό

Η εντός έδρας ήττα από την ΑΕΚ είχε κάνει βαρύ το κλίμα στον Άρη που υποδέχθηκε τον Ιωνικό και βρέθηκε πίσω στο σκορ με 0-1 στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου, αλλά στο δεύτερο κατάφερε να ισοφαρίσει με τον Ζερβίνιο και να προσπεράσει με τον Γκρέι, επιστρέφοντας στις νίκες και ανεβαίνοντας στην 5η θέση και στους 13 βαθμούς, στο +1 από τον ΠΑΟΚ που παίζει τη Δευτέρα (17/10) με τον Ολυμπιακό στο Καραϊσκάκη. Μετά την εντός έδρας ήττα από την ΑΕΚ με 0-2, σκορ που θα μπορούσε να είναι πολύ πιο βαρύ με βάση την απόδοση και τις ευκαιρίες των δύο ομάδων, ο Άλαν Πάρντιου δήλωσε ότι έκανε λάθος στις επιλογές του για την αρχική 11άδα. Θα περίμενε, επομένως, κανείς ότι ο Άγγλος προπονητής θα παρουσίαζε τώρα μια βελτιωμένη ομάδα αλλά δεν έγινε έτσι… Βασικά, το γεγονός ότι σε όλο το πρώτο ημίχρονο οι Θεσσαλονικείς απείλησαν πραγματικά μόνο σε μία φάση, με το δοκάρι του Πάλμα σε συρτό σουτ του στο […]