Super League 1: Μοιράστηκαν τα πάντα ΠΑΣ Γιάννινα και Λαμία

Τόσο ο ΠΑΣ Γιάννινα όσο και η Λαμία αναζητούσαν τους πρώτους βαθμούς στο φετινό πρωτάθλημα μετά τις ήττες στην πρεμιέρα και τελικά πήραν από ένα με την ισοπαλία (1-1) στην αναμέτρησή τους, με τους γηπεδούχους να ανοίγουν το σκορ στο πρώτο ημίχρονο και τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν στο δεύτερο. Το παιχνίδι άρχισε με τον διαιτητή να σφυρίζει πέναλτι υπέρ των γηπεδούχων μόλις στο 1ο λεπτό για μαρκάρισμα του Κορνέζου στον Παμλίδη, αλλά αμέσως μετά ακύρωσε την απόφασή του αφού είδε τη φάση στο
VAR, για να έρθει τελικά το γκολ για τον ΠΑΣ στο 13′ με την ωραία κεφαλιά του Εραμούσπε μετά την εκτέλεση κόρνερ. Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να αντιδράσουν αλλά στο 19′ το δυνατό σουτ του Μπεχαράνο από το ύψος της περιοχής έφυγε λίγο άουτ, για να ακολουθήσει στο 30′ αυτό του Ντε Βινσέντι που απέκρουσε ο Πριό. Καλές στιγμές και οι δύο για τη Λαμία, αλλά καλύτερη αυτή στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους με την κεφαλιά του Κορνέζου […]