Super League 1: Χορταστική ισοπαλία για Ιωνικό και ΠΑΣ Γιάννινα – Δείτε τα γκολ

Ο Ιωνικός φιλοξένησε τον ΠΑΣ Γιάννινα με στόχο την πρώτη νίκη στο φετινό πρωτάθλημα και έδειχνε ικανός να τα καταφέρει αφού προηγήθηκε με 2-0 στο πρώτο ημίχρονο με τις γκολάρες των Λοβέρα και Άοσμαν, αλλά οι Ηπειρώτες βρήκαν τον τρόπο για να αντιδράσουν στην επανάληψη και με δύο πέναλτι του Εραμούσπε κατάφεραν να πάρουν τον βαθμό με το τελικό 2-2, αφήνοντας τους Νικαιώτες στην τελευταία θέση. Το ξεκίνημα του παιχνιδιού δεν ήταν και τόσο ενθαρρυντικό σε ό,τι αφορά το θέαμα που θα έπρεπε να περιμένει κανείς, αφού οι δύο ομάδες προσπαθούσαν να βρουν ρυθμό, δεν απέφευγαν τα λάθη και γενικά το πρώτο
20λεπτο πέρασε χωρίς να συμβεί τίποτα αξιόλογο στο παιχνίδι. Από εκεί και πέρα, όμως, ήρθε και το θέαμα ή μάλλον, για να το θέσουμε πιο σωστά, ήρθαν τα γκολ και ήταν… γκολάρες! Δύο γκολάρες που μετέτρεψαν το 0-0 σε 2-0 μέσα σε 5 λεπτά, με τους Νικαιώτες να βάζουν, έτσι, βάσεις νίκης. Η αρχή έγινε στο 26′, όταν […]