Super League 1: Άνετος ο Άρης και 3άρα στον Λεβαδειακό

Ο Άρης έχει μεγάλες προσδοκίες για τη φετινή σεζόν και το ξεκίνημα στο πρωτάθλημα ήταν ιδανικό, αφού νίκησε εύκολα με 3-0 τον Λεβαδειακό στο «Κλεάνθης Βικελίδης», με τους οπαδούς του να πανηγυρίζουν για τα γκολ, τη νίκη αλλά και την είσοδο στο παιχνίδι του Ζερβίνιο, ο οποίος είναι το μεγαλύτερο όνομα από όσους αποκτήθηκαν κατά τη διάρκεια του καλοκαιριού. Το παιχνίδι άρχισε με τους φιλοξενούμενους να προσπαθούν να αιφνιδιάσουν, έχοντας δύο
σουτ στα πρώτα λεπτά, αλλά οι γηπεδούχοι δεν άργησαν να ανοίξουν το σκορ: Στο 12′ ο Γκρέι πέρασε για τον Μαντσίνι και αυτός με ωραίο πλασέ από το ύψος της μεγάλης περιοχής έκανε το 1-0. Γκολ στο οποίο θα μπορούσαν, πάντως, να απαντήσουν οι Βοιωτοί στα αμέσως επόμενα λεπτά, αλλά ο Κουέστα μπλόκαρε το σουτ του Μουτίνιο στο 16′ και εξουδετέρωσε και αυτό του Δούμτσιου στο επόμενο λεπτό. Όπως αντιλαμβάνεται ο καθένας, ο αγώνας είχε καλό ρυθμό και στο 23′ είχε νέα φάση, για τους κίτρινους αυτή τη φορά […]