Serie A: Η Ρόμα έχανε 2-0 από τη Μίλαν μέχρι το 87′ και το έκανε 2-2 στο 94′ – Δείτε τα γκολ

Η Μίλαν υποδέχθηκε τη Ρόμα για την 17η αγωνιστική της Serie A και ήταν έτοιμη να πανηγυρίσει τη νίκη που θα τη διατηρούσε στο -5 από την πρωτοπόρο Νάπολι αφού ήταν μπροστά στο σκορ με 2-0 μέχρι το 87ο λεπτό, αλλά οι Ρωμαίοι κατάφεραν να πετύχουν δύο γκολ στο φινάλε και να αποσπάσουν ισοπαλία 2-2. Οι Μιλανέζοι πατούσαν καλύτερα σε όλο το πρώτο ημίχρονο, διάστημα στο οποίο δεν υπήρχαν πολλές φάσεις, υπήρχε όμως το γκολ του Καλούλου στο 30′ με κεφαλιά μετά την εκτέλεση κόρνερ του Τονάλι. Οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με το σκορ στο 1-0 υπέρ των γηπεδούχων και όταν ο Πόμπεγκα έκανε το 2-0 στην αντεπίθεση στο 77′, μετά την πάσα του Λεάο, όλοι πίστεψαν ότι τα πάντα κρίθηκαν. Δεν ήταν έτσι όμως… Στο 87′ ο Ιμπάνιες με κεφαλιά μετά το κόρνερ του Πελεγκρίνι μείωσε σε 2-1 για τους Ρωμαίους και στο 94′ ο Άμπραχαμ ήταν στο σωστό σημείο μετά την απόκρουση του Ταταρουσάνου σε κεφαλιά […]