Premier League: Πάτησε κορυφή η Τότεναμ του Άγγελου Ποστέκογλου

Η Τότεναμ αντιμετώπισε εκτός έδρας τη Λούτον για την 8η αγωνιστική της Premier League και παρά το γεγονός ότι έμεινε με 10 παίκτες στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου κατάφερε να σκοράρει στο δεύτερο και να νικήσει με 1-0, γεγονός που την ανέβασε στην 1η θέση και στο +2 από τη Μάντσεστερ Σίτι, έστω με ματς περισσότερο. Η περσινή σεζόν δεν ήταν καλή για τους Λονδρέζους αλλά φέτος με τον Ποστέκογλου στον πάγκο δείχνει ένα διαφορετικό, εμφανώς βελτιωμένο, πρόσωπο παρά το γεγονός
ότι πούλησε τον Χάρι Κέιν. Η αήττητη Κέιν πήγε στην έδρα της Λούτον και έμεινε με 10 παίκτες στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου λόγω αποβολή του Μπισουμά με δεύτερη κίτρινη κάρτα, αλλά νωρίς στο δεύτερο και συγκεκριμένα στο 52′ σκόραρε με τον Βαν Ντε Βεν από κοντά μετά την εκτέλεση κόρνερ. Από εκεί και πέρα, παρά τις προσπάθειες των γηπεδούχων η ομάδα του Ποστέκογλου κράτησε το 0-1 ως το τέλος και πήγε στους 20 βαθμούς, στο +2 από τη […]