Premier League: Νίκη 4άδας για την Τότεναμ επί της Τσέλσι που παραπαίει

Ο προπονητής της Τσέλσι, Γκρέιαμ Πότερ, αποκάλυψε πριν λίγα 24ωρα ότι έχει λάβει μηνύματα από οπαδούς που εύχονται να πεθάνει αυτός και τα παιδιά του και η κατάσταση, δυστυχώς, μάλλον δεν πρόκειται να βελτιωθεί μετά την ήττα από την Τότεναμ με 2-0 στο τοπικό ντέρμπι, με συνέπεια να μείνει ακόμη πιο πίσω στη βαθμολογία. Η Τσέλσι είναι μια ομάδα που έχει ξοδέψει αμέτρητα λεφτά για μεταγραφές στις τελευταίες δυο μεταγραφικές περιόδους, καλοκαίρι και Ιανουάριο, αλλά τα
αποτελέσματα δεν έρχονται. Τα λέει όλα, άλλωστε, το γεγονός ότι βρίσκεται στη 10η θέση της Premier League και δεν δείχνει ικανή να πλησιάσει τις θέσεις που οδηγούν στην Ευρώπη. Αυτό, άλλωστε, φάνηκε και στο ντέρμπι με την Τότεναμ, κόντρα στην οποία είχε κατοχή μπάλας στο πρώτο ημίχρονο αλλά καμία καθαρή ευκαιρία. Αντιθέτως, τα «σπιρούνια» του Αντόνιο Κόντε είχαν δοκάρι σε σουτ του Χόιμπεργκ στο 27′ και με το ξεκίνημα της επανάληψης, στο 46′, άνοιξαν το σκορ με σουτ του Σκιπ εκτός περιοχής μετά την […]