Premier League: Κορυφή η Άρσεναλ με 3άρα στη Μπρέντφορντ – Δείτε τα γκολ

Αφήνοντας πίσω την ήττα από τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, η οποία είναι η μοναδική της ως τώρα, η Άρσεναλ επέστρεψε στις νίκες με το εκτός έδρας 3-0 επί της Μπρέντφορντ και είναι στην κορυφή της Premier League, στο +1 από τις Μάντσεστερ Σίτι και Τότεναμ, έχοντας 6 νίκες στις πρώτες 7 αγωνιστικές και δείχνοντας αναγεννημένη. Οι «κανονιέρηδες» μπήκαν στο παιχνίδι με στόχο να πιέσουν από νωρίς και τελικά στο 17ο λεπτό άνοιξαν το σκορ με την κεφαλιά του Σαλίμπα μετά την εκτέλεση κόρνερ. Η ομάδα του Μικέλ Αρτέτα είχε το προβάδισμα και το διεύρυνε στο 28′, όταν ο Τζάκα σέντραρε και ο Γκαμπριέλ Ζεσούς με κεφαλιά έγραψε το 0-2. Το τελικό 0-3 διαμορφώθηκε νωρίς στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 49′ με ωραίο σουτ του Φάμπιο Βιέιρα που δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον τερματοφύλακα των γηπεδούχων.
Premier League, Κορυφή, Άρσεναλ, 3άρα, Μπρέντφορντ – Δείτε,Premier League, koryfi, arsenal, 3ara, brentfornt – deite