NBA: Περίπατος των Μιλγουόκι Μπακς στην πρεμιέρα – 127-104 τους Μπρούκλιν Νετς

Οι Μιλγουόκι Μπακς αφού φόρεσαν τα δαχτυλίδια των πρωταθλητών, έδειξαν και μέσα στο παρκέ πως παραμένουν οι κυρίαρχοι. Διέλυσαν τους διεκδικητές Μπρούκλιν Νετς με 127-104 στο «Fiserv Forum» και άρχισαν την υπεράσπιση του τίτλου τους με τον καλύτερο τρόπο στην πρεμιέρα της νέας σεζόν του NBA. Τα «ελάφια» έλαμψαν στην πρώτη περίοδο όπου έπαιξαν καταπληκτικά στην επίθεση και επικράτησαν στο αρχικό 12λεπτο με 37-25. Έκτοτε δεν κοίταξαν πίσω τους. Άντεξαν στην αντεπίθεση των Μπρούκλιν Νετς
στη δεύτερη περίοδο (29-34) και στο δεύτερο μέρος «λύθηκαν» εξ ολοκλήρου (31-26 και 30-19 τα δύο τελευταία 12 λεπτα), παραμένοντας αποτελεσματικά και στις δύο πλευρές του παρκέ. Ο Αντετοκούνμπο δεν είχε αντίπαλο Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο ηγήθηκε της προσπάθειας των Μιλγουόκι Μπακς. Ο Έλληνας σούπερ σταρ εντυπωσίασε στη μονομαχία του με τον Κέβιν Ντουράντ. Είχε 32 πόντους σε 31 λεπτά συμμετοχής με 12-25 σουτ και 7-9 ελεύθερες βολές, μάζεψε επίσης 14 ριμπάουντ (τα πέντε επιθετικά), μοίρασε επτά ασίστ, είχε δύο μπλοκ κι ένα κλέψιμο. Ο «Greek […]