NBA: Ο υπεράνθρωπος Γιάννης έβαλε 38 και οι Μπακς επέστρεψαν στις νίκες – 117-102 τους Καβαλίερς

Οι Μιλγουόκι Μπακς επέστρεψαν στις νίκες καθώς για την κανονική περίοδο του NBA ξεπέρασαν το εμπόδιο των Κλίβελαντ Καβαλίερς εντός έδρας στο «Fiserv Forum» με 117-102 και βελτίωσαν το ρεκόρ τους στο 13-5. Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο ήταν εντυπωσιακός με 38 πόντους σε 31 λεπτά (13/20 σουτ, 2/3 τρίποντα, 10/14 ελεύθερες βολές, εννιά ριμπάουντ, έξι ασίστ, δύο μπλοκ). Οι Μιλγουόκι Μπακς δεν μπήκαν καθόλου καλά στο παιχνίδι. Στα πρώτα εννιάμιση λεπτά του ματς είχαν σημειώσει
μόλις 13 πόντους και η επίθεσή τους ήταν κάκιστη με πολλές βιαστικές και λάθος επιλογές. Οι Καβαλίερς εκείνη την στιγμή προηγούνταν με 23-13. Ένα σερί 12-7, όμως, τους έδωσε μομέντουμ καθώς μπήκαν στη δεύτερη περίοδο πίσω στο σκορ 30-25. Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο είχε εννιά πόντους. Ωστόσο, οι Καβαλίερς έδειξαν να μπορούν να διαχειριστούν την κατάσταση και στη δεύτερη περίοδο. Εκεί κάπως βελτιώθηκαν τα πράγματα για τους Μπακς όσον αφορά την λειτουργία της επίθεσης, αλλά εκεί υπήρχαν άλλα προβλήματα. Η άμυνα δεν… τραβούσε, ενώ γρήγορα «φορτώθηκε» με […]