NBA: Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο «κερνούσε» και οι Μπακς επέστρεψαν στις νίκες – 113-98 τους Κλίβελαντ Καβαλίερς

Οι Μιλγουόκι Μπακς επέστρεψαν στις νίκες μετά από δύο απανωτές ήττες. Επικράτησαν με 113-98 των Κλίβελαντ Καβαλίερς (8-6) στο «Fiserv Forum» και βελτίωσαν το ρεκόρ τους στο NBA στο 11-3. Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο άγγιξε το triple-double με 16 πόντους (6/18 σουτ εντός πεδιάς, 0/2 τρίποντα, 4/11 ελεύθερες βολές), 12 ριμπάουντ και οκτώ ασίστ. Οι Μιλγουόκι Μπακς δεν μπήκαν καλά στο ματς. Από νωρίς βρέθηκαν να «κυνηγούν» στο σκορ τους Κλίβελαντ Καβαλίερς,
πληρώνοντας τα απανωτά λάθη τους και την αδυναμία τους να περιορίσουν τους αντίπαλους γκαρντ (οι Ντόνοβαν Μίτσελ και Ντάριους Γκάρλαντ πέτυχαν από 23 πόντους). Τα τρίποντα του «ψηλού» τους Μπρουκ Λόπεζ τους κράτησαν κοντά στο σκορ καθώς οι φιλοξενούμενοι ολοκλήρωσαν την πρώτη περίοδο με προβάδισμα τριών πόντων (37-34). Στη δεύτερη περίοδο, βελτίωσαν την άμυνά τους (επέτρεψαν μόλις 23 πόντους σε σύγκριση με τους 37 της πρώτης) κι αυτό τους έδωσε τη δυνατότητα να κάνουν την ανατροπή και να πάρουν κεφάλι στο σκορ με 61-60 πηγαίνοντας στα αποδυτήρια. Όπως και […]