NBA: Ο Αντετοκούνμπο βρήκε ρυθμό στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά ήταν αργά αν και άγγιξε το triple-double

Οι Μιλγουόκι Μπακς «λύγισαν» στο δεύτερο ματς της σειράς με τους Μπόστον Σέλτικς για τα ημιτελικά της ανατολικής περιφέρειας του NBA. Ηττήθηκαν στο «TD Garden» με 109-86 και πλέον κάθε ομάδα έχει από μια νίκη. Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο προσπάθησε να ξαναβάλει τα «ελάφια» στο ματς στη διάρκεια του δεύτερου μέρους, αλλά ήταν πια αργά… Οι Σέλτικς μπήκαν εντυπωσιακά στο ματς. Στα μισά της πρώτης περιόδου προηγήθηκαν με 15-3. Οι Μπακς χρειάστηκαν περισσότερα από τρία λεπτά για να βάλουν τους πρώτους πόντους τους, ενώ ο
Γιάννης Αντετοκούνμπο άρχισε με 0/6. Ο Τζέιλεν Μπράουν έκανε ό,τι ήθελε στο παρκέ σημειώνοντας 17 πόντους στο πρώτο 12λεπτο (συνολικά 30 πόντους με 11/18 σουτ και 6/10 τρίποντα). Οι γηπεδούχοι στην πρώτη περίοδο πήραν προβάδισμα 32-21 και η διαφορά αποτέλεσε μια γερή βάση πάνω στην οποία «έχτισαν» την άνετη νίκη τους. Ο κόουτς Μάικ Μπούντενχόλζερ κράτησε τον Αντετοκούνμπο για κάποια μεγάλα διαστήματα κι όταν επέστρεψε στη δεύτερη περίοδο, οι Σέλτικς είχαν ήδη ξεφύγει με 20 πόντους […]