NBA: Γύρισε με triple-double ο Giannis, αλλά ο Μπάτλερ έκανε πάρτι με 56 πόντους και οι Μπακς ηττήθηκαν από τους Χιτ με 119-114

Με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο να κάνει την επανεμφάνισή του στο παρκέ, οι Μιλγουόκι Μπακς δεν κατάφεραν να νικήσουν τους Μαϊάμι Χιτ. Ηττήθηκαν με 119-114 στο «Kaseya Center» και πλέον η σειρά του πρώτου γύρου των playoffs της ανατολικής περιφέρειας του NBA είναι στο 3-1 υπέρ των Χιτ. Ο «Greek Freak» που αποχώρησε νωρίς από το πρώτο παιχνίδι λόγω τραυματισμού στη μέση κι έχασε τα επόμενα δύο, έπαιξε στο ματς και ήταν εντυπωσιακός. Σε 38 λεπτά συμμετοχής έβαλε 26 πόντους
(12/22 σουτ, 0/1 τρίποντα, 2/4 ελεύθερες βολές), ενώ μάζεψε δέκα ριμπάουντ, μοίρασε 13 ασίστ, είχε ένα κλέψιμο και δύο μπλοκ. Ο 28χρονος Έλληνας σούπερσταρ μπήκε πολύ δυνατά στο ματς σα να ήθελε να στείλει ένα μήνυμα στους Χιτ. Γρήγορα έφτασε στους επτά πόντους με εντυπωσιακές ενέργειες τις οποίες η άμυνα των Χιτ δεν μπορούσε να σταματήσει. Ολοκλήρωσε την πρώτη περίοδο με εννιά πόντους καθώς οι γηπεδούχοι προσαρμόστηκαν και περιόρισαν τον αρχικό ενθουσιασμό των Μπακς που προηγήθηκαν με 15-5. Στο τέλος της […]