NBA: Επέστρεψε ο Γιάννης, αλλά οι 27 πόντοι του δεν ήταν αρκετοί – Οι Μπακς έχασαν με 121-106 από τους Χοκς

Με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο να επιστρέφει στην αρχική τους πεντάδα έχοντας αφήσει πίσω του τις ενοχλήσεις στο αριστερό γόνατο, οι Μιλγουόκι Μπακς ηττήθηκαν με 121-106 από τους Ατλάντα Χοκς στο «Fiserv Forum». Αυτή ήταν η δεύτερη συνεχόμενη ήττα των «ελαφιών» που πλέον έχουν ρεκόρ 10-3 στο NBA. Τα «ελάφια» δεν άρχισαν καλά, ενώ ο Γιάννης Αντετοκούνμπο (27 π., 8/21 σουτ εντός πεδιάς, 0/3 τρίποντα, 11/18 βολές, οκτώ ριμπάουντ, τέσσερις ασίστ, ένα κλέψιμο) «κουβαλούσε»
την επίθεση της ομάδας του. Στα πρώτα τέσσερα λεπτά είχε πέντε από τους επτά πόντους της καθώς οι Χοκς προηγήθηκαν με 15-7. Έπειτα, ανέβασε την απόδοσή του και το υπόλοιπο καστ, με τους Μπακς να μειώνουν σε 21-20 έπειτα από εννιά λεπτά αγώνα. Η πρώτη περίοδος ολοκληρώθηκε με τα «γεράκια» να προηγούνται 29-24. Ο «Greek Freak» που είχε μείνει στους πέντε πόντους, πήρε τα πάνω του στη δεύτερη περίοδο προσθέτοντας άλλους επτά στο ενεργητικό του, αλλά οι Μπακς συνέχιζαν να μην μπορούν να βρουν ρυθμό στην επίθεση, […]
NBA, Επέστρεψε, Γιάννης, Μπακς, 121-106, Χοκς,NBA, epestrepse, giannis, baks, 121-106, choks