NBA: Αγκωνιά στον Γιάννη Αντετοκούνμπο και ήττα για τους Μπακς από τους 76ερς 110-102

Οι Φιλαντέλφια 76ερς επιβλήθηκαν με 110-102 εντός έδρας στο «Wells Fargo Center» των Μιλγουόκι Μπακς. Ήταν 4η ήττα στη φετινή κανονική περίοδο του NBA για την ομάδα του Γιάννη Αντετοκούνμπο (ρεκόρ 11-4). Το σκληρό παιχνίδι των γηπεδούχων έμεινε… ατιμώρητο, ενώ η αστοχία του Έλληνα σούπερ σταρ από τη γραμμή των ελευθέρων βολών συνέβαλε στο να μην καταφέρουν τα «ελάφια» να πάρουν τη νίκη, παρά τους 25 πόντους που πέτυχε (10/22 σουτ,
1/5 τρίποντα, 4/15 ελεύθερες βολές, 14 ριμπάουντ, τέσσερις ασίστ, ένα κλέψιμο, ένα μποκ σε 34 λεπτά). Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο άρχισε εντυπωσιακά στην πρώτη περίοδο. Ο «Greek Freak» μπήκε αποφασισμένος στο παρκέ και η άμυνα των 76ερς απλά δεν μπορούσε να τον σταματήσει. Σημείωσε 11 πόντους στο αρχικό 12λεπτο της αναμέτρησης καθώς οι Μιλγουόκι Μπακς προηγήθηκαν 34-24. Οι Μπακς συνέχισαν να ελέγχουν το παιχνίδι. Η επιστροφή του γκαρντ Τζρου Χόλιντεϊ τους έδωσε έξτρα ώθηση, ενώ η επίθεσή τους λειτουργούσε πάρα πολύ καλά, ακόμη και χωρίς τον Γιάννη Αντετοκούνμπο. Βγήκε από […]