La Liga: Η Ρεάλ έριξε 3άρα στη Μπαρτσελόνα στο Clasico και πήγε στο +3

Τη μοναξιά της κορυφής της La Liga απολαμβάνει πλέον η Ρεάλ Μαδρίτης, η οποία υποδέχθηκε τη Μπαρτσελόνα στο μεγάλο ντέρμπι και τη νίκησε με 3-1, χάρη στα γκολ των Μπενζεμά και Βαλβέρδε στο πρώτο ημίχρονο και στο πέναλτι του Ροντρίγκο στις καθυστερήσεις, με αποτέλεσμα να είναι πλέον στο +3 από την αντίπαλό της, για την οποία βρήκε δίχτυα ο Φεράν Τόρες. Η καλή μέρα φάνηκε από νωρίς για την ομάδα του Κάρλο
Αντσελότι, η οποία άνοιξε το σκορ στο 12ο λεπτό με τον Μπενζεμά που ήταν εκεί που έπρεπε μετά την απόκρουση του Τερ Στέγκεν στο τετ α τετ με τον Βινίσιους, κάνοντας το 1-0 στην επαναφορά. Οι φιλοξενούμενοι είχαν μεγάλη ευκαιρία για την ισοφάριση στο 25′ αλλά ο Λεβαντόφσκι, κόντρα σε ό,τι συνηθίζει, αστόχησε εξ επαφής, για να… τιμωρηθεί στο 35′, όταν είδε τον Βαλβέρδε με ωραίο σουτ από το ημικύκλιο της περιοχής να γράφει το 2-0, με το οποίο πήγαν στα αποδυτήρια οι δύο ομάδες. Στο δεύτερο ημίχρονο […]