Europa League: Προκρίθηκε η Άρσεναλ μετά τη νίκη επί της Αϊντχόφεν – Δείτε το γκολ

H Άρσεναλ εντυπωσιάζει με το ξεκίνημά της στην Premier League αφού είναι στην 1η θέση και στο +4 από τις Μάντσεστερ Σίτι και Τότεναμ, μια χαρά όμως πάνε τα πράγματα και στο Europa League, όπου νίκησε με 1-0 την Αϊντχόφεν στο παιχνίδι που είχε αναβληθεί λόγω του θανάτου της βασίλισσας Ελισάβετ και εξασφάλισε την πρόκρισή της για τα νοκ
άουτ παιχνίδια της διοργάνωσης. Οι Άγγλοι είχαν τρεις νίκες στις πρώτες τρεις αγωνιστικές των ομίλων και ήξεραν ότι αν έκαναν το 4×4 θα έπαιρναν και μαθηματικά το εισιτήριο για την επόμενη φάση. Και ακριβώς αυτό έκαναν. Η ομάδα του Μικέλ Αρτέτα είχε τον έλεγχο από την έναρξη του παιχνιδιού, χωρίς όμως να καταφέρει να γίνει πραγματικά απειλητική στο πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο, όμως, ανέβασε στροφές, είχε καλή φάση στο 52′ με τον Γκαμπριέλ Ζεσούς και μεγάλη ευκαιρία στο 54′ με τον Σάκα σε τετ α τετ, για να έρθει τελικά το γκολ, το οποίο και έκρινε τα πάντα, στο 71ο λεπτό […]