Europa League: Αποκλεισμός-σοκ της Μπαρτσελόνα από την Άιντραχτ στο Καμπ Νου – Δείτε τα γκολ

Η Μπαρτσελόνα ήταν το φαβορί για την κατάκτηση του Europa League αλλά η εκπληκτική Άιντραχτ Φρανκφούρτης προηγήθηκε με 3-0 στο Καμπ Νου στο 67ο λεπτό και με το τελικό 3-2 πήρε την πρόκριση για τους «4», αφήνοντας εκτός τους Καταλανούς. Προκρίσεις και για Λειψία και Γουέστ Χαμ, ενώ στους ημιτελικούς του Europa Conference League προκρίθηκαν, πλην
της Μαρσέιγ, οι Ρόμα, Λέστερ και Φέγενορντ. Οι οπαδοί της Άιντραχτ πίστευαν στην πρόκριση επί της Μπαρτσελόνα, παρά το 1-1 στον πρώτο αγώνα στη Φρανκφούρτη, με αποτέλεσμα να ταξιδέψουν… 30.000 στη Βαρκελώνη! Μια εκδρομή που θα θυμούνται για πάντα και ειδικά από τη στιγή που ήρθε και μια τεράστια πρόκριση για την ομάδα τους, η οποία με γκολ των Κόστιτς (4′ πεν., 67′) και Μπόρε (36′) βρέθηκε να προηγείται με 3-0 στο Καμπ Νου! Σκορ που δεν γινόταν να ανατραπεί, με τους Ισπανούς να πετυχαίνουν δύο γκολ στις καθυστερήσεις με Μπουσκέτς (91′) και Ντεπάι (πέναλτι στο… 90’+11′), αλλά να μην αποφεύγουν τον αποκλεισμό. Από […]
Europa League, Αποκλεισμός-σοκ, Μπαρτσελόνα, Άιντραχτ, Καμπ Νου – Δείτε,Europa League, apokleismos-sok, bartselona, aintracht, kab nou – deite