Europa Conference League: Ήττα του ΠΑΟΚ από την Μίντιλαντ και ελπίζει για ανατροπή στην Τούμπα – Δείτε το γκολ

Ο ΠΑΟΚ πήγε στη Δανία με στόχο το αποτέλεσμα που θα του έδινε τον πρώτο λόγο για την πρόκριση στην επόμενη φάση του Europa Conference League, αλλά τελικά η Μίντιλαντ ήταν αυτή που πήρε το προβάδισμα επικρατώντας με 1-0. Σκορ που δεν τρομάζει, πάντως, τους Θεσσαλονικείς, οι οποίοι ήταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο και λιγότερο στο δεύτερο, δεχόμενοι το γκολ στη μοναδική φάση που οι Δανοί πάτησαν περιοχή στο πρώτο μέρος.
Από τα πρώτα λεπτά η ομάδα του Ραζβάν Λουτσέσκου έδειξε ότι πατούσε καλύτερα και στο 9′ είχε και την πρώτη τελική προσπάθεια με τον Σίντκλεϊ, ο οποίος μπήκε στην περιοχή, έφερε τη μπάλα στο δεξί, πλάσαρε και αστόχησε. Οι Θεσσαλονικείς πρέσαραν σωστά, έκλεβαν μπάλες και έβγαιναν μπροστά, έχοντας καλή ευκαιρία στο 18′ με τον Ζίβκοβιτς, το πλασέ του οποίου έφυγε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. Και ενώ το παιχνίδι κυλούσε καλά για τον ΠΑΟΚ, ήρθε αμέσως μετά η ψυχρολουσία: Ο Εβάντερ είδε το κενό στο αριστερό άκρο της […]
Europa Conference League, Ήττα, ΠΑΟΚ, Μίντιλαντ, Τούμπα – Δείτε,Europa Conference League, itta, paok, mintilant, touba – deite