Euroleague: «Βασιλιάς» στο «κάστρο» του ο Ολυμπιακός, διέλυσε με 90-73 τη Μακάμπι

Ο Ολυμπιακός άφησε πίσω του τις εκτός έδρας ήττες από την Ζενίτ και την Αναντολού Εφές και με την επιστροφή του στο «ΣΕΦ» επανήλθε και στις επιτυχίες στη Euroleague. Στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής της διοργάνωσης διέλυσε με 90-73 τη Μακάμπι Τελ Αβίβ και βελτίωσε το ρεκόρ του σε 7-4 και πλέον βρίσκεται στην 5η θέση. Το παιχνίδι ήταν παράσταση για ένα ρόλο καθώς οι «ερυθρόλευκοι»
κυριάρχησαν με 35-8 στη διάρκεια της πρώτης περιόδου. Οι παίκτες του Γιώργου Μπαρτζώκα έκαναν ό,τι ήθελαν στο παρκέ με την άμυνα της Μακάμπι Τελ Αβίβ να μην μπορεί να τους περιορίσει. Η κυκλοφορία της μπάλας και οι συνεργασίες έδιναν στον Ολυμπιακό πάντα τη δυνατότητα για ένα καλό σουτ και στο πρώτο σκέλος του ματς οι γηπεδούχοι δεν μπορούσαν ν’ αστοχήσουν! Ο Ολυμπιακός έκλεισε την πρώτη περίοδο με: 8/10 δίποντα, 5/9 τρίποντα και 4/5 βολές, είχε δέκα ασίστ και κανένα λάθος! Με το παιχνίδι να έχει ουσιαστικά τελειώσει από το αρχικό 10λεπτο, ο Μπαρτζώκας άρχισε […]
Euroleague, Βασιλιάς, Ολυμπιακός, 90-73, Μακάμπι,Euroleague, vasilias, olybiakos, 90-73, makabi