Euroleague: Ο Ολυμπιακός δεν ήταν… εκεί – Ηττήθηκε με 83-62 από την Αρμάνι Μιλάνο

Έπειτα από επτά διαδοχικές νίκες, ο Ολυμπιακός υπέστη ήττα και πάλι στη Euroleague καθώς στο πλαίσιο της 26ης αγωνιστικής έχασε με 83-62 από την Αρμάνι Μιλάνο στο «Mediolanum Forum». Πλέον, έχει ρεκόρ 18-8 και έπεσε από την κορυφή, όπου βρίσκεται πια η Ρεάλ Μαδρίτης (18-7 και με ματς λιγότερο), ενώ ίδια επίδοση με τους Πειραιώτες έχει η Μπαρτσελόνα, που επισκέπτεται το ΣΕΦ
την επόμενη εβδομάδα. Η Αρμάνι Μιλάνο υποδέχθηκε τον Ολυμπιακό και τους χίλιους οπαδούς των «ερυθρόλευκων» με μια ελληνική σημαία στα μάτριξ του γηπέδου, ενώ τηρήθηκε ένα λεπτό σιγής στη μνήμη των θυμάτων της τραγωδίας στα Τέμπη. Η πρώτη περίοδος ήταν ισορροπημένη. Ο Ολυμπιακός δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί την ποιότητά του εξαιτίας των πολλών λαθών του (είχε πέντε έναντι κανενός των Ιταλών) με αποτέλεσμα η άμυνά του να είναι ευάλωτη σε σχετικά εύκολα καλάθια (7/9 είχε η Αρμάνι Μιλάνο). Έτσι το πρώτο δεκάλεπτο βρήκε τους γηπεδούχους μπροστά στο σκορ με 20-17. Με τις δύο ομάδες να βρίσκονται κοντά στο […]