Euroleague: Ήττα στην παράταση για τον Παναθηναϊκό από την Παρτιζάν

Ο Παναθηναϊκός ήταν στο +10 τέσσερα λεπτά πριν τη λήξη στην κατάμεστη Stark Arena και έδειχνε έτοιμος για την 5η συνεχόμενη νίκη του στη Euroleague αλλά στο τέλος βρήκε τον τρόπο για να… αυτοκτονήσει στέλνοντας το παιχνίδι στην παράταση, με συνέπεια να ηττηθεί τελικά από την Παρτιζάν με 92-87. Με τον Σλούκα να δίνει ρεσιτάλ δημιουργίας και τον
Γκριγκόνις να «εκτελεί», ο Παναθηναϊκός αιφνιδίασε την Παρτιζάν, προηγήθηκε με 7-12 στο 4΄, ενώ βρέθηκε στο +6 στο 7΄ (13-19), κρατώντας το προβάδισμα μέχρι το τέλος του πρώτου δεκαλέπτου. Με τον Ναν να μπαίνει στην εξίσωση και να δίνει λύσεις στην επίθεση, οι «πράσινοι» ξέφυγαν ακόμα και με 8 πόντους στο 15΄ (24-32), πριν οι γηπεδούχοι αντιδράσουν, βρουν ρυθμό στην επίθεση μέσα από την άμυνα και με επιμέρους σκορ 15-6 πάρουν τον δρόμο προς τα αποδυτήρια στο +1 (39-38), βλέποντας τον ΛεΝτέι να είναι ασταμάτητος μέσα στο αντίπαλο καλάθι. Με τις άμυνες να έχουν την τιμητική τους στην τρίτη περίοδο, ο Παναθηναϊκός […]