Euroleague: Η Μονακό νίκησε τη Μακάμπι στο Τελ Αβίβ και ξαναπήρε το πλεονέκτημα της έδρας

Δείχνοντας χαρακτήρα και πραγματοποιώντας μια εκπληκτική εμφάνιση, η Μονακό επιβλήθηκε της Μακάμπι με 83-78 στο Τελ Αβίβ, απάντησε στην εντός έδρας ήττα της στο πρώτο παιχνίδι και είναι μπροστά με 2-1 νίκες πλέον, πράγμα που σημαίνει ότι θέλει ακόμη μία για να προκριθεί στο Final 4 της Euroleague. Από
το ξεκίνημα του αγώνα ο Τζέιμς ήταν ζεστός και με δύο τρίποντα έδωσε τη δυνατότητα στην ομάδα του να ξεφύγει με +9 (8-17), με τους Μονεγάσκους να έχουν συνεχώς το προβάδισμα στην πρώτη περίοδο, το τέλος της οποίας τούς βρήκε στο +6 (16-22). Από εκεί και πέρα, με τον Κόλσον να παίρνει πρωτοβουλίες οι Ισραηλινοί ισοφάρισαν 24-24 στα πρώτα λεπτά της δεύτερης περιόδου, αλλά ο Τζέιμς ήταν ασταμάτητος και έστειλε στο +5 (24-29) τους φιλοξενούμενους, οι οποίοι ήταν μπροστά με +9 (32-41) στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου χάρη στους 18 πόντους του πρώην παίκτη του Παναθηναϊκού. Η Μακάμπι μπήκε δυνατά στην τρίτη περίοδο και πλησίασει στο -3 (38-41) με τους Χίλιαρντ […]