Euroleague: Δικό του ματς έχασε ο Ολυμπιακός – Ηττήθηκε με 83-82 από τη Βαλένθια

Ο Ολυμπιακός… κατέρρευσε στην 4η περίοδο του αγώνα με τη Βαλένθια και παρότι μία άμυνα του Σάσα Βεζένκοφ στα 25” πριν από το τέλος φάνηκε να ανεβάζει την ψυχολογία των «ερυθρόλευκων», οι λανθασμένες επιλογές σε φάουλ και οι χαμένες βολές, οδήγησαν τους Πειραιώτες στη δεύτερη διαδοχική ήττα τους στο «ΣΕΦ», με 83-82 από τους Ισπανούς στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής της Euroleague. Πλέον, το ρεκόρ της ομάδας του Γιώργου Μπαρτζώκα στη διοργάνωση είναι 4-2. Στον αντίποδα, οι «νυχτερίδες»
ισορρόπησαν το ρεκόρ τους σε 3-3, πανηγυρίζοντας το δεύτερο εφετινό «διπλό» τους. Ο Ολυμπιακός στο πρώτο μέρος ήταν εντυπωσιακός, ενώ και στην 3η περίοδο έφτασε σε σημείο να προηγηθεί με 16 πόντους προτού αρχίσουν τα προβλήματα με τα πολλά λάθη – σύνολο 20 και την αστοχία. Συμπεριλαμβανομένων των βολών και πιο συγκεκριμένα από τον Κώστα Σλούκα σε καθοριστικό σημείο του ματς. Όντας μπροστά στο σκορ με 82-80, οι «ερυθρόλευκοι» δεν κατάφεραν να αμυνθούν αποτελεσματικά και έκαναν φάουλ στον Κρις Τζόουνς ενώ προσπαθούσε […]
Euroleague, Δικό, Ολυμπιακός – Ηττήθηκε, 83-82, Βαλένθια,Euroleague, diko, olybiakos – ittithike, 83-82, valenthia