Champions League: Στα πλέι οφ Αϊντχόφεν, Ντιναμό Κιέβου, Ρέιντζερς και Μπενφίκα

Η Αϊντχόφεν, η Ντιναμό Κιέβου, οι Ρέιντζερς και η Μπενφίκα προκρίθηκαν στα πλέι οφ του Champions League από το γ’ προκριματικό γύρο καθώς ολοκληρώθηκε η συγκεκριμένη φάση της προκριματικής διαδικασίας αργά το βράδυ της Τρίτης (9/8). Η ολλανδική ομάδα ξεπέρασε με 3-2 τη Μονακό στην παράταση στο «Φίλιπς Στάντιον». Με το πρώτο ματς να έχει λήξει 1-1 όλα ήταν ανοικτά στο δεύτερο παιχνίδι. Η Αϊντχόφεν προηγήθηκε με τον Φέιρμαν στο 21′, αλλά οι Μονεγάσκοι αντέδρασαν κι αφού
ισοφάρισαν με τον Μαριπάν (58′), προηγήθηκαν με τον Μπεν Γεντέρ (70′). Ο Γκουτιέρες γλίτωσε τους γηπεδούχους από τον αποκλεισμό στο 89′ και στο 109′ του έξτρα χρόνου ο Λουκ ντε Γιόνγκ έγραψε το τελικό σκορ. Στη «Merkur-Arena» του Γκρατς, η Στουρμ προηγήθηκε στο 27′ με τον Χόιλουντ και ισοφάρισε το σκορ του πρώτου αγώνα με την Ντιναμό Κιέβου και οδήγησε τη σειρά στην παράταση. Οι Ουκρανοί ωστόσο, έδειξαν για άλλη μία φορά τεράστια ψυχικά αποθέματα σε ένα παιχνίδι… καρμπόν της πρόκρισης επί της […]