Champions League: Νίκες με ανατροπές για Ατλέτικο Μαδρίτης και Σαχτάρ Ντόνετσκ

Το β’ μέρος της 2ης αγωνιστικής των ομίλων του Champions League άρχισε με δύο συναρπαστικά παιχνίδια στα οποία είχαμε ανατροπές, με την Ατλέτικο Μαδρίτης να βρίσκεται πίσω με 0-1 και 1-2 κόντρα στη Φέγενορντ και τελικά να τη νικάει με 3-2 ενώ στο Βέλγιο η Αντβέρπ προηγήθηκε της Σαχτάρ Ντόνετσκ με 2-0 αλλά οι Ουκρανοί το έκαναν 2-3 και οι γηπεδούχοι έχασαν πέναλτι στο 98′. Στη Μαδρίτη η Φέγενορντ κατάφερε να αιφνιδιάσει την Ατλέτικο ανοίγοντας
το σκορ στο 7ο λεπτό με τον Ουέντα που νικήθηκε από τον Όμπλακ στο τετ α τετ αλλά στην επαναφορά η μπάλα βρήκε στον Ερμόσο και κατέληξε στα δίχτυα. Το γρήγορο 0-1, όμως, δεν πτόησε, όπως αποδείχθηκε, τους Ισπανούς, οι οποίοι δεν άργησαν να ισοφαρίσουν, με τον Μοράτα να κάνει το 1-1 στο 12′, έχοντας και μεγάλη ευκαιρία λίγα λεπτά μετά, στο 18′, όταν δεν πρόλαβε να κάνει την προβολή προ κενής εστίας. Το παιχνίδι, επομένως, παρέμεινε στο 1-1 αλλά στο 35′ το σκορ άλλαξε […]
Champions League, Νίκες, Ατλέτικο Μαδρίτης, Σαχτάρ Ντόνετσκ,Champions League, nikes, atletiko madritis, sachtar ntonetsk