Bundesliga: Η Μπάγερν διέλυσε με 8-0 τη Ντάρμσταντ με όλα τα γκολ σε ένα ημίχρονο

Η Μπάγερν Μονάχου φιλοξένησε τη Ντάρμσταντ για την 9η αγωνιστική της Bundesliga, έμεινε με 10 παίκτες μόλις στο 4ο λεπτό λόγω αποβολής του Κίμιχ, είδε την αντίπαλο να μένει με 9 στη συνέχεια, δεν κατάφερε να σκοράρει στο πρώτο ημίχρονο αλλά έβαλε… 8 γκολ στο δεύτερο και νίκησε με 8-0, ανεβαίνοντας στην κορυφή της βαθμολογίας. Το παιχνίδι δεν άρχισε και με τον καλύτερο τρόπο για τους Βαυαρούς αφού στο 4′ ο Κίμιχ αποβλήθηκε και άφησε την ομάδα του με 10 παίκτες. Για τους φιλοξενούμενους, όμως, τα πράγματα έγιναν χειρότερα στη συνέχεια: Αποβολή του Γκασούλα στο 21′, αποβολή και του Μαάλικα στο 41′. Έτσι, στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου οι δύο ομάδες ήταν στο 0-0, με τη Μπάγερν να παίζει με 10 παίκτες και η Ντάρμσταντ να είναι με 9. Στο β’ μέρος, όμως, όλα άλλαξαν… Στο 51′ ο Κέιν έκανε το 1-0, στο 56′ ο Σανέ έγραψε το 2-0, στο 60′ ο Μουσιάλα ανέβασε το σκορ στο 3-0, στο 64′ […]