Bundesliga: Η Μπάγερν σάρωσε τη Βέρντερ – Νικητήριο γκολ ο Μαυροπάνος

Η πρωτοπόρος της Bundesliga, Μπάγερν Μονάχου, άνοιξε τη διαφορά της από τη δεύτερη Φράιμπουργκ στους τέσσερις βαθμούς έχοντας ματς παραπάνω καθώς στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής «διέλυσε» με 6-1 τη Βέρντερ Βρέμης στην «Allianz Arena». Ο Τζαμάλ Μουσιάλα άνοιξε το σκορ για τους Βαυαρούς στο 6ο λεπτό, αλλά η Βέρντερ Βρέμης «απάντησε» σχεδόν άμεσα με τον Γιούνγκ στο 10′. Στο 17′ ο Τσούπο-Μότινγκ έχασε πέναλτι για τους γηπεδούχους και από εκεί κι έπειτα, όμως, άρχισε το… σόου του Σερτζ Γκνάμπρι.
Ο Γερμανός επιθετικός σημείωσε δύο γκολ στο 22′ και στο 28′, ενώ στο 26′ μεσολάβησε το τέρμα του Γκορέτσκα. Ο Γκνάμπρι έκανε χατ τρικ στο 82′ και ο Ματίς Τελ έκλεισε το σκορ στο 84′. Στις τάξεις της Μπάγερν, αλλά και της εθνικής Σενεγάλης, πάντως, σήμανε συναγερμός εξαιτίας του τραυματισμού του Σάντιο Μανέ. Ο σταρ της πρωταθλήτριας Γερμανίας, αλλά και εκείνης της Αφρικής αποχώρησε στο 20ό λεπτό αφήνοντας τη θέση του στον Λιρόι Σανέ. Στο μεταξύ, ο αγώνας της Στουτγκάρδης […]
Bundesliga, Μπάγερν, Βέρντερ – Νικητήριο, Μαυροπάνος,Bundesliga, bagern, vernter – nikitirio, mavropanos