Basket League: Ξέσπασε ο Παναθηναϊκό με 100άρα στον Απόλλωνα Πάτρας

Δύο μέρες μετά την ήττα από τον Ολυμπιακό στη Euroleague, ο Παναθηναϊκός επέστρεψε στις υποχρεώσεις του στη Basket League υποδεχόμενος τον Απόλλωνα Πάτρας και έφτασε εύκολα στη νίκη όπως δείχνει και το τελικό 108-77, με τον Γιάννη Σερέλη να δίνει χρόνο συμμετοχής σε όλους. Οι πράσινοι μπήκαν στο ματς παίρνοντας
προβάδισμα 9 πόντων (14-5) στα πρώτα τρία λεπτά αλλά γρήγορα οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 14-13 με τους Βερτζ και Μπόγρη, καταφέρνοντας να παραμείνει κοντά στο σκορ στην πρώτη περίοδο, όπως δείχνει και το 29-24 στο 10′. Στο δεύτερο δεκάλεπτο, όμως, η ψαλίδα άρχισε να ανοίγει… Ο Σερέλης άλλαξε όλη την 5άδα και ο Παναθηναϊκός με επιμέρους σκορ 19-5 πήγε στο +19 (48-29) στο 16′ και τελικά έκλεισε το πρώτο ημίχρονο στο +25 (58-33), με τον Γκουντάιτις να κάνει ό,τι θέλει απέναντι στην άμυνα των Πατρινών. Από εκεί και πέρα, όπως εύκολα μπορεί να αντιληφθεί ο καθένας, η συνέχεια του παιχνιδιού έδινε την ευκαιρία στους δύο προπονητές να κάνουν ό,τι δοκιμές […]