Basket League: Σοβαρεύτηκε και καθάρισε το Λαύριο ο Ολυμπιακός

Ανεβάζοντας την απόδοσή του στην τρίτη περίοδο, ο Ολυμπιακός νίκησε με 84-63 το Λαύριο, το οποίο είχε καταφέρει να είναι στο -2 στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου, για τη Basket League και στρέφει πλέον την προσοχή του στο ντέρμπι που ακολουθεί με τον Παναθηναϊκό στη Euroleague. Μετά το 2-3 με τρίποντο του Μουρ, ο Ολυμπιακός,
όπως αναφέρει το ΑΠΕ-ΜΠΕ, με τρίποντα του Αϊζέια Κέινααν έγινε… οδηγός στο παιχνίδι. Το Λαύριο μείωσε σε 12-11 δια χειρός Μουράτου, αλλά με τον Φαλ σταθερή αξία στη ρακέτα και τον Πίτερς να σημειώνει έξι σερί πόντους, ο Ολυμπιακός ξέφυγε με +9 (20-11). Ο Μπαρτζώκας έριξε τον Ράιτ στη θέση του Φαλ, με τον Αμερικανό σέντερ να σημειώνει με την είσοδό του στο παρκέ καλάθι για το 22-13. Το σουτ του Θόρντον διαμόρφωσε το σκορ της 1ης περιόδου (22-15). Το Λαύριο παρουσιάστηκε πιο ανταγωνιστικό στην 2η περίοδο σημειώνοντας 27 πόντους έναντι 22 των «ερυθρόλευκων». Αρχικά, με τρίποντα των Χόρχλερ και Τζάκσον, η ομάδα του Κώστα […]
Basket League, Σοβαρεύτηκε, Λαύριο, Ολυμπιακός,Basket League, sovareftike, lavrio, olybiakos