Basket League: Περίπατος με 100άρα για τον Παναθηναϊκό κόντρα στον Ιωνικό

Με ανεβασμένη ψυχολογία μετά τη νίκη επί της Ζαλγκρίρις στη Euroleague, ο Παναθηναϊκός επέστρεψε στις υποχρεώσεις του στη Basket League υποδεχόμενος τον Ιωνικό και δεν συνάντησε καμία δυσκολία από την αρχή μέχρι και το τέλος του παιχνιδιού, όπως δείχνει άλλωστε και το γεγονός ότι επικράτησε με 102-70. Μπορεί να απουσίαζαν οι τραυματίες Πονίτκα, Μποχωρίδης και Μαντζούκας, συν τον Γκριγκόνις που
δεν έχει δικαίωμα συμμετοχής στο πρωτάθλημα, αλλά οι πράσινοι δεν είχαν κανένα πρόβλημα και φάνηκε από νωρίς, αφού δεν άργησαν να πάρουν διψήφια διαφορά στο σκορ (18-6 στο 7′). Η ομάδα του Ντέγιαν Ράντονιτς, ο οποίος έκανε συνεχώς αλλαγές, έκανε ό,τι ήθελε και έχοντας 5/8 δίποντα και 4/10 τρίποντα έκλεισε την πρώτη περίοδο στο +18 (28-10). Μεγάλη διαφορά που γινόταν ακόμη μεγαλύτερη στο δεύτερο δεκάλεπτο, με τον Παναθηναϊκό να πάει στα αποδυτήρια για ημίχρονο έχοντας προβάδισμα 25 πόντων (55-30) και με τον Ράντονιτς να έχει χρησιμοποιήσει τους 10 από τους 11 διαθέσιμους παίκτες (μόνο ο Χουγκάζ δεν είχε παίξει), με […]
Basket League, Περίπατος, 100άρα, Παναθηναϊκό, Ιωνικό,Basket League, peripatos, 100ara, panathinaiko, ioniko